Mağaza Poşeti

Baskılı poşet çeşitleri

Kullanım amacı, ölçüsü, tüketim sıklığı gibi bir çok etken farklı şekillerde poşet üretimine olanak sağlamıştır. Teknik olarak farklı yoğunluklarda aynı ham maddeden benzer tekniklerle üretilen poşetler farklılıklarını belirtmek üzere adlandırılmıştır. Sıklıkla kullanılan poşet çeşitleri; Atlet poşet , hışır poşet, granül poşet, market poşeti, mağaza poşeti, saplı mağaza poşeti, saplı mağaza çantası, el geçmeli poşet, el geçme takviyeli poşet, elbise kıyafet poşeti, kargo poşeti.

1.kalite poşet ne demek?

Tüm poşetlerin ham maddesi polietilen adı verilen polimerdir. Poşet üretiminde kullanılan polietilen alçak yoğunluklu LDPE ve yüksek yoğunluklu HDPE olarak ikiye ayrılır. Yoğunluğun artması sertlik ve mukavemeti artırırken yumuşama sıcaklığını da düşürür. 1. kalite ya da A kalite olarak bilinen poşetler üretilirken ham madde yoğunluğu doğru ayarlanmış buna bağlı olarak ideal yumuşaklık ve yüksek mukavemete sahiptirler.

Neden baskılı poşet yaptırmalısınız?

Alışveriş yaptığınız her işletme aldığınız ürünleri rahat taşımanız için poşet kullanır. Günümüzde kullanışlı olmasının yanı sıra etkili bir reklam ürünü olan mağaza poşeti işletmeler için vazgeçilmez hale gelmiştir. Temel sarf malzeme olan bir ürün müşterinizin elinde, gittiği her yerde firmanızı tanıtmaya devam eder, bir den fazla kez kullanılacak olmasını da düşünürsek mağaza poşeti düşük bütçe ile tanıtım yapmanızı sağlayacak etkili bir pazarlama ürünüdür.

tasarım

Düşük adet (kilo) baskı yaptırabilir miyim?

Evet! Bizimle mümkün. Farklı ölçü ve sınırsız renk seçenekleri ile düşük adet/kiloda baskılı mağaza poşeti yapıyoruz.

Poşet baskısı, ambalaj sektörünün önde gelen baskı tekniklerinden biri olan Flekso baskı tekniği ile yapılmaktadır. Bu baskı yöntemi esnek kalıp ile merdane sistemli otomatik makinalarla bobin üzerinden yapılmaktadır. Yüksek adet/kilo üretilecek işlerde düşük maliyet sağlayan sistem maalesef düşük adet/kilo baskılı poşet üretmeye elverişli değildir.

Firmamız 2016 yılında, özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin baskılı mağaza poşeti yaptırmak istediklerinde karşılaştıkları yüksek adet/kilo sorununa çözüm üretmek için çalışmalara başlamıştır. Baskı teknikleri konusunda uzman ekibimiz yoğun araştırma, geliştirme ve yeni makine yatırımları ile düşük adet/kiloda baskılı poşet imalatına başlayarak sektöre öncülük etmiştir.

Baskılı poşet ölçüleri standart mı?

Poşet ölçüleri standart olmamakla birlikte farklı sektörlerden sık gelen talepler üzerine 7 boy olarak belirlenmiştir. İhtiyaç ve taleplere yönelik belirlenen bu ölçüler hemen her iş kolunda işletmeye hitap etmektedir. Belirlenen ölçüler dışında özel ebat mağaza poşeti üretimi yapılabilir ancak bunu düşük adet/kilo sisteminde gerçekleştirmemiz mümkün değildir.

Kullandığımız poşet ölçüleri;

1 numara - 20x30cm
2 numara - 26x38cm
3 numara - 33x45cm
4 numara - 40x50cm
5 numara - 50x60cm
6 numara - 60x70cm
7 numara - 70x80cm

1 kg poşette kaç adet var?

Yukarıda belirttiğimiz 7 farklı ölçüde poşetin her birinde kg başına düşen adet sayısı farklıdır. Ham maddesi plastik (polietilen) olan ürünlerin fiyatı kg bazında tartılarak hesaplanır. Her ölçü için yaklaşık adet belli olmakla birlikte aşağı ya da yukarı yönde ufak değişiklikler gösterebilir. Buna kullanılan ham madde yoğunluğu da etki etmektedir. Poşet baskı en az 10kg yapıldığı için aşağıda yaklaşık adetler 10kg üzerinden verilmiştir.

10 kg - 20x30cm - 1100 adet
10 kg - 26x38cm - 550 adet
10 kg - 33x45cm - 420 adet
10 kg - 40x50cm - 320 adet
10 kg - 50x60cm - 220 adet
10 kg - 60x70cm - 160 adet
10 kg - 70x80cm - 120 adet

Klişe nedir?

Klişe kısaca, baskı yapılacak malzemeye baskıyı aktarmaya yarayan metal, kauçuk vb. malzemeler kullanılarak hazırlanan kalıp ürünüdür. Bazı klişeler bir kez kullanırken bazıları birden çok kez kullanılabilir.

Klişe ücreti almıyoruz.

Yüksek üretim maliyetlerine ek bir de klişe ücreti talep etmek üretim yaptırmak isteyen işletmelere ek külfet olmaktadır. Geliştirdiğimiz baskı sisteminde alternatif yöntemlerle klişe maliyetlerini mümkün olan en alt seviyede tutuyor, poşet yaptırmak isteyen müşterilerimizden klişe ücreti talep etmiyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi kurduğumuz sistem küçük ve orta ölçekli işletmelerin rahat bir nefes almalarını sağlamak, kurumsal görünüm kazanmalarına ve firmalarını düşük bütçe ile tanıtmalarına destek olmaktır.

Mağaza poşeti tasarımı.

Firmanıza özel baskılı poşet yaptırmak istediğinizde öncelikle bir tasarıma ihtiyacınız olacaktır. Daha önce baskılı poşet yaptırmış ya da ilk kez yaptıracak olabilirsiniz, tasarımı dert etmeyin. Tasarım ekibimiz size destek olmak için hazır. Mevcut tasarımın düzenlenmesi ya da yeni bir tasarım için sizden ek bir ücret talep etmiyoruz.

Hangi sektörler baskılı poşet kullanır?

El geçmeli, takviyeli mağaza poşetlerinin kullanım alanları oldukça fazladır. Sıklıkla çalıştığımız sektörler; cep telefonu mağazaları, sürücü kursları, butik kıyafet mağazaları, bijuteri ve kuyumcular, ayakkabı mağazaları, giyim mağazaları, tuhafiye, züccaciye mağazaları, eşarp, şal, takı ve aksesuar mağazaları, tıbbi görüntüleme merkezi, petshop evcil hayvan ürünleri

Hizmet bölgelerimiz

Ülkemizin 81 iline, bir çok Balkan ve Avrupa ülkesine ürünlerimizi göndermekten, hizmet vermekten gurur duyuyoruz! 2012 yılında faaliyetlerine lokal hizmet vererek başlayan firmamız geçen süreçte ülke genelinde bir çok şehirde müşteriler edinmiştir. Gelişen teknolojinin getirilerinden de faydalanarak özel baskı çözümleri ile yurt dışı müşterilerine de hizmet vermeye başlayan firmamız istikrarlı büyümesine devam etmektedir.

Üretim süresi ne kadar?

Baskılı poşet üretimi tasarım süreci bitiminden itibaren yaklaşık 3 iş günü sürmektedir. Özel üretim siparişler ve yüksek adette işler için belirtilen süre değişiklik gösterebilir. Bu tür siparişleriniz ve acil baskı talepleriniz için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Nasıl çalışıyoruz?

Talep ve ihtiyaçlarınızı bize ilettiğinizde ekibimiz sizin için en uygun ve ekonomik çözümü sunacaktır. Varsa tasarımınızın baskıya uygunluğu ve kontrolleri yapılır, tasarımınız yoksa bilgi ve istekleriniz doğrultusunda hızlı bir şekilde hazırlanır. Hazırlanan tasarım bitmiş ürün görseline en yakın halde onay için sunulur, gerekli görülürse revize edilir ve baskıya hazır hale getirilerek işleme alınır. Üretimini yaptığımız ürünler için tasarım ücreti almadığımızı unutmayın, tüm sorularınız için bizi her zaman arayabilirsiniz.

Etiketler

poşet baskı, poşet baskı fiyatları, baskılı poşet, baskılı poşet fiyatları, mağaza poşeti, mağaza poşeti baskı, mağaza poşeti fiyatları, mağaza poşeti ölçüleri, 1 kg poşette kaç adet var?, poşet baskı klişe, baskılı poşet imalatı, baskılı mağaza poşeti, özel tasarım poşet, mağaza poşeti tasarımı

 • Mehmet Demircan
  Tasarım konusunda profesyonel arkadaşlar, ilginiz için teşekkür ederim.
  Mehmet Demircan
  Can Alüminyum
 • Ahmet Şık
  Ekonomik fiyatlar, güvenilir firma.
  Ahmet Şık
  Ova Sürücü Kursu
 • Cihan Sarıduman
  3 yıldır işlerimi sorunsuz ve hızlı bir şekilde teslim alıyorum teşekkürler.
  Cihan Sarıduman
  Derya İletişim
26 Kasım 2022

Baskılı Poşet Üretim Süresi

Üretim süresi ne kadar? Baskılı poşet üretimi tasarım süreci bitiminden itibaren yaklaşık 3 iş günü sürmektedir. Özel üretim siparişler ve yüksek adette işler için belirtilen süre […]
26 Kasım 2022

Tüm illere hızlı ve ekonomik kargo!

Hizmet bölgelerimiz Ülkemizin 81 iline, bir çok Balkan ve Avrupa ülkesine ürünlerimizi göndermekten, hizmet vermekten gurur duyuyoruz! 2012 yılında faaliyetlerine lokal hizmet vererek başlayan firmamız geçen […]
17 Kasım 2022

Hangi sektörler baskılı poşet kullanır?

Baskılı Mağaza Poşeti Kullanan Sektörler El geçmeli, takviyeli mağaza poşetlerinin kullanım alanları oldukça fazladır. Sıklıkla çalıştığımız sektörler; • cep telefonu mağazaları • sürücü kursları • butik […]
17 Kasım 2022

Mağaza poşeti tasarımı

Ücretsiz Tasarım Desteği Firmanıza özel baskılı poşet yaptırmak istediğinizde öncelikle bir tasarıma ihtiyacınız olacaktır. Daha önce baskılı poşet yaptırmış ya da ilk kez yaptıracak olabilirsiniz, tasarımı […]
17 Kasım 2022

Baskı Klişesi

Klişe nedir? Klişe kısaca, baskı yapılacak malzemeye baskıyı aktarmaya yarayan metal, kauçuk vb. malzemeler kullanılarak hazırlanan kalıp ürünüdür. Bazı klişeler bir kez kullanırken bazıları birden çok […]
17 Kasım 2022

Baskılı Poşet Ölçü ve Adetleri

Baskılı poşet ölçüleri standart mı? Poşet ölçüleri standart olmamakla birlikte farklı sektörlerden sık gelen talepler üzerine 7 boy olarak belirlenmiştir. İhtiyaç ve taleplere yönelik belirlenen bu […]