Baskılı Poşet

Baskılı Poşet Ölçü ve Adetleri
17 Kasım 2022

Baskılı poşet çeşitleri

Kullanım amacı, ölçüsü, tüketim sıklığı gibi bir çok etken farklı şekillerde poşet üretimine olanak sağlamıştır. Teknik olarak farklı yoğunluklarda aynı ham maddeden benzer tekniklerle üretilen poşetler farklılıklarını belirtmek üzere adlandırılmıştır. Sıklıkla kullanılan poşet çeşitleri; Atlet poşet , hışır poşet, granül poşet, market poşeti, mağaza poşeti, saplı mağaza poşeti, saplı mağaza çantası, el geçmeli poşet, el geçme takviyeli poşet, elbise kıyafet poşeti, kargo poşeti.

1.kalite poşet ne demek?

Tüm poşetlerin ham maddesi polietilen adı verilen polimerdir. Poşet üretiminde kullanılan polietilen alçak yoğunluklu LDPE ve yüksek yoğunluklu HDPE olarak ikiye ayrılır. Yoğunluğun artması sertlik ve mukavemeti artırırken yumuşama sıcaklığını da düşürür. 1. kalite ya da A kalite olarak bilinen poşetler üretilirken ham madde yoğunluğu doğru ayarlanmış buna bağlı olarak ideal yumuşaklık ve yüksek mukavemete sahiptirler.

Neden baskılı poşet yaptırmalısınız?

Alışveriş yaptığınız her işletme aldığınız ürünleri rahat taşımanız için poşet kullanır. Günümüzde kullanışlı olmasının yanı sıra etkili bir reklam ürünü olan mağaza poşeti işletmeler için vazgeçilmez hale gelmiştir. Temel sarf malzeme olan bir ürün müşterinizin elinde, gittiği her yerde firmanızı tanıtmaya devam eder, bir den fazla kez kullanılacak olmasını da düşünürsek mağaza poşeti düşük bütçe ile tanıtım yapmanızı sağlayacak etkili bir pazarlama ürünüdür.

Düşük adet (kilo) baskı yaptırabilir miyim?

Evet! Bizimle mümkün. Farklı ölçü ve sınırsız renk seçenekleri ile düşük adet/kiloda baskılı mağaza poşeti yapıyoruz.

Poşet baskısı, ambalaj sektörünün önde gelen baskı tekniklerinden biri olan Flekso baskı tekniği ile yapılmaktadır. Bu baskı yöntemi esnek kalıp ile merdane sistemli otomatik makinalarla bobin üzerinden yapılmaktadır. Yüksek adet/kilo üretilecek işlerde düşük maliyet sağlayan sistem maalesef düşük adet/kilo baskılı poşet üretmeye elverişli değildir.

Firmamız 2016 yılında, özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin baskılı mağaza poşeti yaptırmak istediklerinde karşılaştıkları yüksek adet/kilo sorununa çözüm üretmek için çalışmalara başlamıştır. Baskı teknikleri konusunda uzman ekibimiz yoğun araştırma, geliştirme ve yeni makine yatırımları ile düşük adet/kiloda baskılı poşet imalatına başlayarak sektöre öncülük etmiştir.

Comments are closed.